TALİP KARASANSAR ÖLÜMSÜZDÜR

 

5 Haziran 2012 günü haziran şehitleri anısına bombalı bir eylem hazırlığı içinde iken bombanın patlaması sonucu şehit düşen THKP-C/MLSPB militanı Talip Karasansar, ailesi, akrabaları ve arkadaşlarının alkışlarıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Talip Karasansar’a veda edenler arasında üyesi olduğu Bir Umut Derneği de vardı. Törene kalabalık bir grupla katılan dernek üyeleri adına yapılan konuşmada, Karasansar’ın Bir Umut Derneği’nin kurucuları arasında yer aldığı hatırlatılarak, “Talip Karasansar, Halkevi sürecinden sonra Özgürlük ve Dayanışma Partisi’ne dahil oldu. Uzun yıllar ÖDP içerisinde mücadele etti.

Daha sonra işsizlerin, yoksulların ve emekçilerin dayanışma zemini olması amacıyla kurulan Bir Umut Derneği’nin kurucularındandı. Sonrasında işsiz ve güvencesizlerin sendikası Umut-Sen örgütlenmesi içinde, ondan öncesinde Enerji-Sen’de taşeron işçi örgütlenmesinde sorumluluklar üstlenen bir arkadaşımızdı. Umut-Sen’in kurucuları arasındaydı, evraklarını hazırlıyordu. Biz Talip’i böyle biliyor böyle seviyoruz. Talip bu faliyetler içinde iken Parti-Cephe çizgisindeki arayışı THKP-C/MLSPB’de somutlaştı.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.