Mahir Çayan’ın Kürtçe Kitabının Semineri

 

Zanîngeha (Üniversite) Rojava’da Mahir Çayan’ın Kürtçe’ye Çevrilen Seçme Yazıları Ögretim Görevlilerinin, Ögrencilerin, Suriye Ve Rojava’daki Siyasi Partilerin, Demokratik Kitle Örgütlerinin Ve Türkiye Devrimci Güçlerinin Katıldığı Seminer Gerçekleşti. Seminer Mahir Çayan Ve 6 Mayıs 1972’de İdam Edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan Sahsında Tüm Devrim Şehitleri Adına Saygı Duruşu İle Başladı.

Ortadoğu Devrim Cephesi Basın Bürosu Adına Konuşan Azat Çayan’ın  Ardından Çeviriyi Yapan Dildar Şeko’nun Kitap İle İlgili Sunumu İle Devam Etti. Katılımcılar Soruları İle Çeviri Hakında Gürüşlerini Ve Eleştirilerini Yöneltti Soru Cevap Şeklinde Devam Eden Seminer Ögrencilerin yogun İlgisi Ve Merakı İle Karşılandı.

Mahir Çayan’ın Üç Dilde (Kürtçe, Arapça, Türkçe) Baskısı Yapılan Kitaplarının Yanısıra Ortadoğu Devrim Cephesi  Basın Bürosunun Çıkartmış Olduğu Alper Çakas’ın Rojava Günlüğü, THKP-C/MLSPB Bildiriler Ve Açıklamalar Ve 1. Baskısı Yapılan Marksist Devrim Teorisi Ve Stratejisi Kitapları Seminere Katılan Ögretim Görevlilerine Ve Öğrencilere Hediye Edildi.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.